Paskelbta Autizmas, Literatūra, Metodinės priemonės, Morfologija, Naujienos, Pamokų planai, priemonės ir idėjos, Sintaksė ir skyryba

LABAS, GALBŪT AŠ BŪSIU TAVO MOKYTOJA!

     Šis pasakojimas turėjo atsirasti gegužės pabaigoje, tačiau nesibaigiančių darbų ratas nukėlė jį į ramesnius laikus. Gal ir gerai, nes mokslo metų pabaiga vienodai užimta ir man, ir jums.

     O papasakoti norisi apie vieną neįprastą, bet naudingą iniciatyvą, kilusią Klaipėdos Litorinos mokyklos direktoriaus pavaduotojos Renatos Aglinskienės galvoje. Žinodama, kad nepažindami penktokų rugsėjo pradžioje negalime sudaryti jiems individualių ar pritaikytų ugdymo planų, ji pasiūlė mums pravesti po vieną pamoką, kad galėtume susipažinti su būsimais mokiniais. Nepatikėsite, bet pirmasis pasimatymas suteikė ir džiaugsmo, ir rūpesčių, tad teko nemažai paplušėti, kad sudominčiau man dar nepažįstamus vaikus. Įdomiausia tai, jog ruošdamasi pamokoms išgyvenau didžiulį nerimą ir baimę dėl to, kad galiu vaikams pasirodyti nuobodi, kad jie manęs nenorės klausyti, kad jie bus abejingi mano norui susidraugauti. Keista, jog turint tokią didelę pedagoginę patirtį kyla panašios mintys. O gal natūralu, juk mes, ugdytojai, esame perfekcionistai, bijantys suklysti, nepataikyti ar nepatikti…

     Bijota buvo be reikalo, nes dviejose ketvirtose klasėse mėgavausi vaikų smalsumu, iniciatyvumu ir noru… man patikti! Pasirodo, ir aš, ir ketvirtokėliai jautėmės vienodai: nerimavome, stengėmės pasirodyti kuo geriau, ieškojome vienas kitame artumo, dėmesio ir šilumos.

     Nežinau, ar naujais mokslo metais aš gausiu kurią nors iš šitų klasių, bet pamokų metu  įvertintomis vaikų žiniomis, atsiskleidusiais gebėjimais, per vasarą susidėliotais būsimų pamokų planais, sukurtomis naujomis užduotimis, nematytomis idėjomis ir veiklomis mielai pasidalinsiu su kolegėmis savo mokykloje ir šiame tinklaraštyje. Taip pat dalinuosi pamokose naudota medžiaga, kuri gali pasitarnauti naujus mokinius gavusiems mokytojams. Šios užduotys leis greitai išsiaiškinti vaikų žinias ir gebėjimus, padės rengiant individualizuotus lietuvių kalbos ir literatūros planus.

     Atlikdami užduotį „NAMAS MIŠKUČIUI“ namelius piešėme planšetėse. Kadangi vaikai galėjo bet kuriuo momentu ištaisyti padarytas klaidas, pridėti reikalingų detalių, jie dirbo su užsidegimu, buvo aktyvūs ir mielai priėmė savo klasėje naują žmogų. Antroji užduotis „SUSIPAŽINKIME!“ gal kai ką suglumins, tačiau ji buvo skirta klasei, kurioje mokosi vieni berniukai. Norėdama rasti priėjimą, pasiūliau kortų žaidimą. Taktika pasiteisino, nes tai juk buvo ne pamoka, o žaidimo partija 🙂  

Daugiau idėjų pamokoms:

KITOKS POŽIŪRIS Į KLIMATO KAITĄ  #Nuotoliniam mokymui
KO NEŽINOJOME APIE PASAKĄ „PIRŠTINĖ“?
KAIP MES STATĖME GEDIMINO PILĮ 
IMBIERINĖ ABĖCĖLĖ  
BALTŲ DIEVŲ PASLAPTYS
KODĖL RUDENĮ LAPAI KEIČIA SAVO SPALVĄ 
ŠOKANČIO VAIDUOKLIO ŠĖLSMAS 
SŪRIO ŠVENTĖ
ORANŽINĖ AKIS 
„ROVĖ, ROVĖ – NEIŠROVĖ…“ 
INTEGRUOTA PAMOKA „PRIEŠDĖLIŲ ESTAFETĖ“ 
SNAIGIŲ LABORATORIJA
LIETUVIŠKOS SPAUDOS PĖDSAKŲ PAIEŠKOS 
ŠIMTMEČIUS SKAIČIUOJANČIO ĄŽUOLINIO MUZIEJAUS PAIEŠKA 
ŽAIDIMAS SMULKIOSIOS TAUTOSAKOS KŪRINIAIS
KAIP MES ŽAIDĖME KONTROLINĮ DARBĄ
BYLA NR. 1 ARBA SAKMĖS „JŪRATĖ IR KASTYTIS“ BEI PASAKOS „EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ“ APIBENDRINIMAS
PAMOKA GAMTOS IR BALTŲ DIEVŲ PRIEGLOBSTYJE
PAMOKA „DALYVIŲ VARTOJIMAS SAKINIUOSE“
TIKSLINAMŲJŲ APLINKYBIŲ VARTOJIMAS IR SKYRYBA
PAMOKA „DALYVIŲ, PUSDALYVIŲ IR PADALYVIŲ VARTOJIMAS“
PAMOKA „KARTOJAME DAIKTAVARDĮ“
KAS APVOGĖ KALĖDŲ SENELĮ, ARBA RIMTOS IR NERIMTOS KALĖDINĖS UŽDUOTYSĮVAIRIOMS PAMOKOMS

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.