Klasės naujienos 2018–2019

2019-06-07

VISU GREIČIU Į VASARĄ, ARBA FORMULĖS 1 VARŽYBOS

     Nors mano mokiniams mokslo metai dar nesibaigė, tačiau kartu su pradinukais šventėme ir mes. Ir kaip nešvęsti, jeigu tradicinės bendruomenės šventės organizatoriai pakvietė į Formulės 1 varžybas! Ir ne žiūrėti, kaip kiti lenktyniauja, o patiems išbandyti savo jėgas bolidų trasoje.

     Žinoma, iš pradžių teko pasidarbuoti: pritaisyti savo bolidui ratus, o po to pakeisti juos; pademonstruoti saugaus eismo žinias; parodyti gebėjimus veikti ekstremaliose situacijose ir prabėgti trasą rankose nešant medinius šaukštus su mini automobiliukais, vis norinčiais nušokti nuo šaukštų ir išriedėti į gatves.

     Nepaisant sunkumų, mano lenktynininkai sėkmingai įveikė visus patikrinimus, atvėrusius kelią į pagrindinę Formulės 1 trasą, kurioje jau laukė spalvingi bolidai. Ir visai nesvarbu, kad jie buvo kartoniniai, svarbu, jog vaikai pajuto greičio ir laisvės polėkį, išliejo nesuvaidintas vaikiškas emocijas ir pasidžiaugė buvimu kartu!

Smagios ir saugios vasaros, mano šumacheriai, raikkonenai, hamiltonai ir kiti! Riedėkite atsakingai!

2019-05-31

ŠAUNI PAROLIMPINĖS DIENOS KOMANDA: ARNAS, NOJUS IR ROMUALDAS! 

20190531_092623

2019-05-30

VERSLUMO PAMOKOS

   Visą savaitę kūrę verslo planą, šiandien jį išbandėme. Kaip drugelis po pievą skrajojanti Deimantė savo prekes patikėjo klasės draugui Romukui ir man, todėl jos pelnas buvo tik viena moneta. Mano naujuoju  pomėgiu – veltininiais lavinamaisiais žaidimais – pirkėjai domėjosi, bet pirkti neskubėjo. Tačiau viena spalvinga dėlionė vis dėlto rado savo šeimininkę (žiūrėti nuotraukoje, pažymėtoje raudona rodykle 🙂 ) Labiausiai sekėsi jaunajam verslininkui Romukui, kuris ir turėjo didelį prekių asortimentą, ir maloniai bendravo su pirkėjais, ir labai kantriai stovėjo už prekystalio.

 

2019-04-19

GERO ORO PRIVALUMAI

     Išsiilgę šilumos vieną dieną mokyklinius suolus iškeitėme į mūsų mėgiamą pasvirusio medžio klasę.  Neatsilaikę prieš atgimstančios gamtos grožį, užsikrėtę aplinkui skraidančių paukščių ir paukštelių linksmumu vaikai mokėsi ir sėdėdami ant medžio, ir tupėdami medyje, ir įsipainioję tarp medžio šakų 🙂

   

2019-03-21

SKIRTINGOS KOJINĖS

Tai – ne išsiblaškymo požymis. Tai – supratimas ir palaikymas, pozityvus požiūris ir pastangos, kad visi jaustumėmės komfortiškai, tai – prisijungimas prie Pasaulinę Dauno sindromo dieną mininčių žmonių.

20190321_104947 (2)

2019-03-05

MISIJA ĮVYKDYTA 🙂 

20190305_113506.jpg

2019-02-27

SLAPTAS BANDYMAS ATSIKRATYTI ŽIEMOS 🙂 

20190227_121840.jpg

2019-02-14

IR MYLIM, IR ESAM MYLIMI 🙂 

52038583_10156639985126858_817276265760292864_n

2019-01-31

  PAREIGA GYVAJAI GAMTAI ATLIKTA!

Mokydamiesi suprasti patarles, stengiamės rasti paaiškinimų šalia savęs. Šiandien patarlę sukūrėme patys – Pakilęs nuo stalo laimingas, sotus, gera savijauta apgobk ir kitus. Tokia patarlė susirimabvo kabinant lesyklėles paukščiams ir paukšteliams, kurie rudenį nepalieka mūsų šalies ir kantriai laukia pavasario.

2019-01-16

SVAJONIŲ PILDYMOSI RITUALAI

     Kai šįryt Arnas pasakė, kad nori pamatyti šerkšną, paprašiau norą užrašyti lentoje. Trumpas sakinukas pasitarnavo priešdėlių mokymuisi. Jis tiks ir abstrakčiųjų daiktavardžių aiškinimui. Berniuko norą priminsiu kai kalbėsime apie tikėjimus ir prietarus. Juk nuolat sakoma, kad svajonės pildosi tada, kai jas pasakai balsu. Arno svajonė pamatyti šerkšną išsipildė antrą pamoką, kada visi išėjome tyrinėti sausio mėnesio požymius.

     Dabar svarstau, kokiu garsumu išsakyti savąją svajonę, kadangi ji ne tokia paprasta, kaip mano auklėtinio, nors ir susijusi su juo bei kitais mokiniais.

AŠ BE GALO NORIU SAVO KLASĖJE TURĖTI MOZABOOK PROGRAMINĘ ĮRANGĄ!

2019-01-11

ĮSPŪDINGA DIENA

     Šiandien degdama žvakutes laisvės gynėjų atminimui, prisiminiau 1991 metų sausį. Juk tada mano beveik trisdešimtmečiui sūnui ėjo antri metai, o dabartinių mokinių, kuriems šiandien pasakojau apie tą laikmetį, dar nebuvo. Tačiau rimtis ir susirūpinimas jų veiduose rodė, jog jiems rūpi, kas tą siaubingą sausio 13 naktį įvyko.

20190111_091154

     Taip sutapo, kad po Laisvės gynėjų dienos minėjimo, išskubėjome į Švyturio areną, kur vyko Studijų ir karjeros mugė „Studijų regata 2019“. Iš pradžių pyktelėjau ant mokyklos socialinės pedagogės, prikalbinusios vykti į šį renginį, nes maniau, kad mugė skirta mokyklą bebaigiančiam jaunimui. Tačiau pamačiusi vaikų susidomėjimą, labai greitai mintyse atsiprašiau kolegės. Juk nuolat klausinėjame vaikų, kuo jie nori būti užaugę. Dažnas jų nežino, o mano auklėtiniai po šios mugės turės didelį pasirinkimą, kadangi jie savo akimis pamatė, kur, kada ir kaip galima pasiekti išsvajotos profesijos. Berniukai labai susižavėjo skraidymu virtualiu parasparniu virš Klaipėdos universiteto miestelio. Man ir Arnui buvo suteikta galimybė virtualių akinių pagalba pasivaikščioti po Klaipėdos naftos terminalą, o Romukas netikėtai pateko į naftą gabenantį tanklaivį. Smalsieji berniukai neatsispyrė Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto studenčių kvietimui pasimokyti pirmosios pagalbos abėcėlės. Žiūrėdama į juos vis svarsčiau, kuo sudominti Deimantę. Į visus mano siūlymus ji atsakydavo purtydama galvą tol, kol nepriėjome Turizmo mokyklos paviljono. Lengviau atsidusau pamačiusi, su kokiu džiaugsmu mano mergaitė spalvotu glajumi puošė meduolius.

Kiekvienas turime savo svajonių, tereikia jas atrasti!

2018-12-21

GRUODŽIO MALONUMAI

     Nors gruodis mokiniams – trumpas mėnuo, tačiau labai turtingas renginių. Paskutinis metų mėnuo prasidėjo tradicine neįgaliųjų sporto švente, kurioje vaikai išbandė jėgas smiginio, stalo teniso, rankų lenkimo, badmintono rungtyse.

     Papozavę prie miesto eglės, skubėjome į Dramos teatrą. Ten žiūrėjome labai jautrų Šeiko teatro spekatklį „Balta lopšinė“.

     Po to laukė išvyka į kino teatrą. Filmas „Grinčas“ – Ispanijoje gyvenančių Romuko tėčio ir močiutės dovana Kalėdų proga. Dovana pataikė tiesiai į dešimtuką – parodė vaikams, kaip šventės veikia įvairių charakterio bruožų turinčius asmenis, padėjo suprasti Kalėdų tradicijų svarbą ir suteikė idėjų mokykliniam rašiniui.

     Ir tai dar ne viskas. Priešpaskutinę mokslų dieną vaikų laukė siurprizas – kalėdinis delfinų pasirodymas Jūrų muziejuje.

     Šiandien prieššventinius džiaugsmus papildė žinia, kad Galimybių eglutė virto puošniu medeliu.

     Visa tai vainikavo šventinis rytmetys, kuriame liejosi muzikos garsai, skambėjo dainos, šokis keitė šokį, įvyko susitikimas su Kalėdų seneliu ir Snieguole.

     Dar buvo juokas, džiaugsmu spindinčios akys, stipriai prie krūtinės prispausta dovanėlė, nuotrauka atminčiai, jaukus pasikalbėjimas su tėvais, iš sniego senio formos saldainių padarytos girliandos su prašymu per atostogas nulipdyti sniego senį, šilti linkėjimai švenčių proga ir atsisveikinimas iki kitų metų.

LINKSMŲ ŠVENČIŲ, MANO MOKINIAI!

2018-12-04

GEROS NAUJIENOS!  

     Šiandien GALIMYBIŲ EGLUTĖ pasipuošė pirmaisiais žaisliukais, paskatinusiais sunerimti mažąjį Arną. Berniukas garsiai svarstė, kaip reikėtų sutalpinti milijoną žaisliukų ant nedidelės eglutės. Paaiškinus, kad tiek žaisliukų atsirastų atlikus milijoną gerų darbų, berniukas bandė skaičiuoti, bet greitai pametė skaičių ir linksmai išbėgo iš klasės 😀 

2018-11-15

TOLERANCIJOS RAKTAS

     Kur kabo mūsų rakteliai, nepasakysiu, nes jie pasiklydo tarp kitų raktų, primenančių, kad būdami skirtingi mes privalome rasti raktą į kiekvieno širdį. Nesvarbu, koks jo vardas, ūgis, svoris; nesvarbu, kokiu būdu jis bendrauja, ką moka ir kas nesiseka. Svarbiausia – suprasti, kad mes visi turime teisę siekti, tikėti, galėti, mylėti ir kitiems padėti norėti!  

2018-10-25

KAVINĖ „ŠIMTMEČIO SKONIAI“

     Nuoširdžiai dėkoju savo mažiesiems kulinarams: Arnui, Deimantei, Romualdui ir jų tėveliams, broliams, sesėms už gardžius patiekalus; Nojui už žavią šypseną viliojant pirkėjus; sau už tai, kad pavyko įtikinti vaikų mamas renginio prasmingumu. Šiais metais naujoji Pyragų dienos versija surinko tiek, kiek nepavyko pirmosios ir antrosios akcijos metu 😀

2018-10-17

     GERA DRAUGĄ TURĖTI…

     Būna tokių dienų, kai iš beviltiškumo svyra rankos. Būna ir tokių, kada iš džiaugsmo drėksta akys. Šiandien kreipiausi į savo auklėtinius su neįprastu prašymu – kiekvienam sugalvoti po vieną būdą, galintį padėti mokymosi sunkumų turinčiam klasės draugui. Pasakiau ir prasidėjus pertraukai, išskubėjau į mokytojų kambarį.  

     Grįžusi pamačiau širdį suvirpinusį vaizdą – pertraukos poilsio atsisakę mano auklėtiniai nelaukė klasės valandėlės, nesvarstė, kokių metodų man pasiūlyti, o iš karto nusprendė praktiškai išbandyti įvairius žodžių išmokimo būdus. Ar eksperimentai pasiteisino, pasitikrinsime penktadienį, o šiandien aš gėrėjausi vaikų draugyste ir noru padėti 🙂

   2018-10-16

TRYS K

   Šiandien mano mokiniai sužinojo Kaip, Kodėl ir Kiek kartų galima perdirbti popierių 🙂 

2018-10-12

KAIP MES BOBŲ VASAROS IEŠKOJOME

     Po vėjuotų ir lietingų dienų staiga atšilęs spalis iškėlė daug klausimų: iš kur ta vasarą primenanti šiluma; kodėl žmonės šį atšilimą vadina Bobų vasara; kur rasti Bobų vasaros įrodymų ir kt. Apsiginklavę lupomis, bloknotais ir rašikliais mano mokinukai išėjo į mokyklos kiemą ieškoti atsakymų į savo klausimus. Gerai, kad pasiėmė lupas, nes pirmas įrodymas – besiplaikstantys voratinkliai – laukė prie pat mokyklos įėjimo. Palyginę voratinklį su ilgais žilais plaukais, vaikai prisiminė tautosakos kūrinius ir pritarė senolių sugalvotam pasakojimui apie krūmuose įstrigusius bobos plaukus.

     Džiaugdamiesi dar kaitriais saulės spinduliais mokiniai jaukiai įsitaisė pasvirusio medžio klasėje ir tęsė rudens požymių paieškas, nes po paskutinės paieškos praėjus beveik mėnesiui, gamta smarkiai pasikeitė.  

2018-09-20

„ŽVAIGŽDUČIŲ VILTIES BĖGIMAS“

     Bėgome, aukojome, mintyse meldėmės tikėdamiesi, kad mūsų palaikymas palengvins onkologinių ligų kamuojamus žmones. Darbais, o ne žodžiais ugdomas vaikų pilietiškumas, tolerantiškumas ir empatiškumas.

2018-09-19

PIRMASIS NAUJOS KLASĖS GIMTADIENIS

     Visi puikiai žinome, ką reikia daryti pamokų metu, tačiau taip smagu atradus truputį laiko pirmajam klasės draugės gimtadieniui paminėti! O kad žinios plėstųsi, mokytoja pasiūlė raštu ir žodžiu perduoti Deimantei pačius nuoširdžiausius sveikinimus ir linkėjimus.  

20180919_112031

2018-09-03

MOKSLO METŲ PRADŽIA

     Gelsvomis jurginų kekėmis padabinta mokslo metų pradžia buvo sutikta ne pirmą, o trečią rugsėjo dieną. Tačiau tas pradžios jausmas, šiek tiek sumišęs su nerimu ir noru nepaleisti mamos rankos, šiek tiek su smalsumu ir džiugiu laukimu, nustūmė šalin kalendoriaus skaičius ir vėl suteikė galimybę pajusti kasmet pasikartojančios, bet mokytojų dėka kasmet vis naujai atrodančios šventės smagumą 😀 

Ką mano naujoji klasė veikė, skaitykite reportaže VORŲ INVAZIJA