Klasės naujienos 2019–2020

2020-06-17

PASKUTINĖS  PAMOKOS

   Štai ir baigėsi patys keisčiausi mokslo metai. Tokių savo pedagoginėje praktikoje neturėjau ir nebenorėčiau turėti. Paskutinis susitikimas ekrane leido vaikams apžvelgti ir įsivertinti savo darbus ne tik lietuvių kalbos pamokose, bet ir klasės veiklose, o man padėjo susidėlioti vaikų žinias, gebėjimus, asmeninius pasiekimus, gyvenimo vertybes, pomėgius ir svajones.

   Paskutinis pasimatymas klasėje nebuvo toks įdomus. Susitikome pagal griežtą tvarkaraštį, veidus slėpdami po kaukėmis ar apsauginiais skydeliais. Užsitempę gumines pirštines mokiniai baugščiai dairėsi akimis klausdami, kur padėti kruopščiai į maišelius supakuotus vadovėlius. Nei įprastinių apsikabinimų, nei paskutinio pasisėdėjimo visiems kartu, nei daug kitų mums brangių klasės tradicijų dvidešimtųjų metų birželį nebuvo.

Tad belieka palinkėti visiems smagių, saugių atostogų ir ne virtualaus, o realaus sugrįžimo rugsėjo pirmąją dieną!  

1234

2020-04-30

MANO KLASĖ KOMPIUTERIO EKRANE

     Buvo metas, kada stengdavausi sukurti projektą, renginį ar užsiėmimą, galintį atitraukti vaikus nuo kompiuterių. Dabar mano tikslas – kuo dažniau suburti vaikus prie kompiuterių ekranų 😦 Deja, bet ir gražiausios pavasario šventės – Velykos ir Motinos diena – minimos padedant kompiuteriui. Tačiau šiandien pieštos gėlės ne mažiau vertingos nei pievose skintos, nes jos buvo kurtos iš visos širdies ir perduotos tariant brangiausią žodį MAMA!

2020-02-14

TREČIAS DUBLIS

     Trečias dublis šviečia raudonai, nuoširdžiai ir smagiai. Juk visada įdomu, kada nusistovėjusį ugdymo procesą pagyvina įvairios akcijos ir atrakcijos. 

1

2020-01-23

INERCIJOS DĖSNIS

     Pasirinkusi pirmajai mokslo metų pamokai „LABAS“ emocinio intelekto temą, iš veltinio siuvau ugdytiniams ryškiai geltonas rankytes. Nors laukiau septynių vaikų, tačiau iš inercijos pasiuvau dešimt. Neslėpsiu, inercijai įtakos turėjo ir malonumas, kurį teikia galimybė kurti, atsipalaiduoti, pasimėgauti veltinio švelnumu, pasidžiaugti ryškiomis spalvomis. Veltininiai suvenyrai tapo mūsų grupę vienijančiu simboliu, o likusios trys rankutės jaukiai įsitaisė klasės stende. Nesiskųsdamos, keldamos nuotaiką geltonosios rankytės  kantriai kabėjo. Ir niekas net nenujautė, kad netrukus stende jų liks tik dvi.

     Taip, taip! Mūsų būrį papildė Tadas, kurio atvykimas buvo paminėtas draugystės simbolio įteikimu ir nauju fotokadru.

20200122_104712

2020-01-10

„STUDIJŲ REGATA 20“

2019-12-15

ANTRAS DUBLIS

     Kad žemiau esanti nuotrauka socialinio tinklo Facebook skaitytojams patiko, liudija skaičius 102 ties patikimą/nepatikimą reiškiančiais simboliais. Tad negalėjau neįkelti profesionalų padarytos nuotraukos, kurioje įsiamžinau su savo auklėtiniais. O įrašo pavadinimas sufleruoja, jog netrukus šiame puslapyje atsiras ir trečias dublis 🙂   

20191211_141815

2019-12-02

MOKOMĖS STEBĖDAMI

     Pozuodami šiai nuotraukai net nenujautėme, kad už pusvalandžio  Jaunimo teatro „Be durų“ spektaklio „Atsikrausto kiaulė“ veikėjai suteiks tiek daug geros nuotaikos, spalvingų vaizdų ir pamokomų minčių apmąstymams.

20191202_103834

2019-11-11

„GROŽIO SALONAS“

     Nuo spalio mėnesio kiekvieną pirmadienio rytą mokykloje vyksta sveikos gyvensenos ugdymo pamokėlės. Šiandieninis renginys buvo skirtas pasivaikščiojimui gryname ore, nes organizatoriai paprašė atsinešti gamtinės medžiagos. Susitikimo tema skambėjo labai neįprastai – „Grožio salonas“. Mokiniams teko atlikti smagią kūrybinę užduotį – sukurti savo klasės vadovo portretą, pristatyti jį kitiems dalyviams ir pasidalinti mintimis apie kūrinių panašumą su originalu 🙂 

     Kadangi esu viena iš sveikos gyvensenos projekto organizatorių, pati fiksuoju renginių akimirkas, leidau sau pasinaudoti mokinių darbais ir siūlau atspėti, kuris portretas yra mano 🙂 

2019-10-23

SVEIKŲ UŽKANDŽIŲ KLĖTELĖ

     Ilgi pokalbiai su mokiniais apie sveiką gyvenseną, tarimasis, ką galėtume pagaminti, bendravimas su vaikų mamomis Facebook tinkle, nesuskaičiuojama daugybė SMS žinučių, dar didesnis kiekis piešinių ir VISO TO REZULTATAS – nuo valgių lūžtantis stalas tradicinėje mokyklos gerumo akcijoje, pasirinkusioje netradicinę sveikų užkandžių skatinimo temą.  

     Seniai nejaučiau tokio malonaus virpulio išaušus renginio rytui, nes jam ruošėmės atiduodami visą savo širdį ir laisvalaikį. Kaip gera buvo jausti vaikų entuziazmą ir mamų palaikymą! Mūsų pastangos pasiteisino – surinkome net 24.5 euro, sužinojome, kad visiems labai patiko morkų ir moliūgų apkepas, išsiaiškinome, jog suaugusieji mėgsta silkutę ruginės duonos samteliuose, nė kiek nesistebėjome, kad pirmieji nuo mūsų stalo dingo džiovinti moliūgai. Apie vaisių ir daržovių vėrinukų populiarumą galima knygą parašyti, o kur dingo obuolių sultys, prašome neklausti, nes mano pardavėjai vos spėjo jas pilstyti.

AČIŪ, MAMOS, AČIŪ, MANO VAIKAI, UŽ SUSITELKIMĄ IR GEROS NUOTAIKOS SUKŪRIMĄ!

2019-10-03

KALBA ROMUKAS 🙂

     Kažkada laikraščiuose ir žurnaluose būdavo rubrika „Kalba vaikai“, kurioje publikuodavo linksmus ir nepakartojamus mažų vaikų pamąstymus. Šiandien apie tai prisiminiau klausydama, kaip Romukas balsu kaito būdvardžius laipsniais: „Eglės kankorėžis yra didelis. Pušies kankorėžis yra mažesnis už eglės. Kleino kankorėžis yra mažiausias iš visų.“

     Prieš dieną berniukas skaitė tekstą apie spaudos kelią Lietuvoje, todėl per anksti nuskintas kėnio kankorėžiukas buvo pagerbtas pirmosios lietuviškos gramatikos autoriaus Danieliaus Kleino pavarde 🙂   

20191003_130501

 2019-09-28

     Rugsėjo 27 dieną pamokos vyko Švyturio arenoje, kur įsikūrusi šokių ir sporto studija „Tina Dance fitness studio“. Ten mano auklėtiniai, tiksliau dalis jų, nes ligos ir vėl praretino mūsų gretas, atsiskleidė iš kitos pusės. Tądien supratau, kas mėgsta žaidimus, kam patinka dėmesys, o kas norėtų jo išvengti, kas žavisi sportiškai atrodančiais treneriais, bet patys nenori tokio ilgo kelio iki norimų rezultatų, kas nemėgsta fizinio krūvio, o kas pasižymi ypatinga ištverme.   

2019-09-18

PAGALIAU!

     Visi žinome, kad kelias į mokslą ne vien rožėmis klotas. Nelengvas kai kuriems vaikams buvo kelias ir į mokyklą. Tik trečią savaitę, nugalėję ligas, įveikę kliūtis, pagaliau susirinko visi mano auklėtiniai! Ar pastebite, kas vienija mūsų klasę? Jeigu ne, skaitykite apie tai reportaže LABAS

 

2019-09-02

MANO NAUJOJI KLASĖ

     Penki realūs ir du, netikėtai susirgę, mintyse. Argi ne šaunuoliai?!  

20190902_100335