Vasaros atostogos tik prasidėjo, tačiau netikėtai atrastas gamtos pažinimo studijos „Gamtukai“ tinklapis galvoje pradėjo dėlioti pamokų temas, jų integravimo galimybes. „Gamtukai“ – Aplinkos ministerijos inicijuotas vienas didžiausių neformalaus ugdymo projektų Lietuvoje, skleidžiantis žinias apie gyvąją ir negyvąją gamtą, aplinkosaugą nestandartinėmis priemonėmis: mobiliomis praktinėmis gamtos pažinimo pamokomis, spalvingomis įdomiomis knygelėmis, testais, moksliniais eksperimentais, žaidimais. Nors tinklapis skirtas pradinukams, tačiau daug naudingos medžiagos čia ras ir su vyresnėmis klasėmis dirbantys specialieji pedagogai, ir pagalbos mokiniui specialistai.
Metodinėse rekomendacijose: „GYVOJI GAMTA. METODINIAI PATARIMAI MOKYTOJAMS“, „NEGYVOJI GAMTA. METODINIAI PATARIMAI MOKYTOJAMS“, patariama kaip gamtos temas ir su jomis susijusias priemones integruoti į kitas disciplinas. Vartau ir jau žinau, ką ir kaip integruosiu į lietuvių kalbos pamokas, kadangi tebedegu idėja į savo dalyką įtraukti STEAM ugdymą.
Dirbdami su knyga „PAŽINK APLINKĄ SU GAMTUKAIS. NEGYVOJI GAMTA“, mokysimės ne tik susiruošti kelionei į gamtą, bet ir pakartosime galininko linksnį; padėdami draugui ieškoti lobio, visi kartu prisiminsime prieveiksmius ir prielinksnius. STEAM ugdymo idėjos bus įgyvendinamos nagrinėjant metų laikų temą ir atliekant su šia tema susijusius eksperimentus. Beje, apie tai siūlau paskaityti ir mano reportaže „SNAIGIŲ LABORATORIJA“.
Skaitydami ir kalbėdami apie piliakalnius taip pat pavartysime šią knygą.
Knygelė „PAŽINK APLINKĄ SU GAMTUKAIS. GYVOJI GAMTA“ leido suprasti, kodėl mano namuose visos gėlės žydi ir klesti, o sanpaulijos ištempia vos vieną žydėjimo sezoną. Knygos veikėjai – Saulė, Vėjas ir katė Bruknė – supažindins su vabzdžių, paukščių, gyvūnų, augalų įvairove, pateiks daug įdomios informacijos, naudingų patarimų, smagios veiklos. Susipažinę su gamtos įvairove, galėsime su mokiniais kurti pasakojimus, aprašyti bėgiojančius, skraidančius, ropojančius ir kitaip judančius gyvius, apibūdinti augalus, fiksuoti stebėjimų rezultatus ir kt.
Vartydama vaikams ir ugdytojams skirtus leidinius supratau, kad mano pamokos nuo šiol dar dažniau vyks už klasės ribų, kadangi pažinimo, mokėjimo mokytis, socialinė, iniciatyvumo ir kūrybiškumo kompetencijos turi būti lavinamos ne tik sėdint mokykliniame suole.
Daugiau įrašų panašia tema:
KITOKS POŽIŪRIS Į KLIMATO KAITĄ
KO NEŽINOJOME APIE PASAKĄ „PIRŠTINĖ“?
PASAKOJIMŲ PASTATAI
KAIP MES STATĖME GEDIMINO PILĮ
KODĖL RUDENĮ LAPAI KEIČIA SAVO SPALVĄ?
ŠOKANČIO VAIDUOKLIO ŠĖLSMAS
ORANŽINĖ AKIS
AR LEISTI VAIKAMS PAŽVELGTI Į ŽAISLO VIDŲ?
SNAIGIŲ LABORATORIJA
EDMONDO DE AMIČI „ŠIRDIS“
EDMONDO DE AMIČI ROMANO „ŠIRDIS“ IŠTRAUKA „PALĖPĖJE“
INTEGRUOTA PAMOKA „PRIEŠDĖLIŲ ESTAFETĖ“
BŪDVARDŽIŲ LAIPSNIAI