Įkvėpta sėkmingo meno terapijos metodų pritaikymo ugdant savo mokinių gebėjimą vertinti ir įsivertinti, parengiau seminarą, kurio metu pristačiau keletą naujų metodų, galinčių pakeisti visiems įprastus emocijų veidelius, šviesoforo spalvas, lipnius lapelius, picos ar pyrago dalybas.
Nors pamažu, nors nedrąsiai, bet renginio dalyvės neatsilaikė prieš meno terapijos magiją ir atsivėrė, su nuostaba prisipažindamos, kad renginio pradžioje kiekvienos jų atliktas darbas ženkliai pasikeitė nuo panašaus darbo, padaryto prabėgus keletui valandų. Susirinkusios sužinoti, kaip užauginti kritiškai mąstančią, gebančią vertinti ir įsivertinti asmenybę, ugdytojos nejučia pačios tapo to proceso dalimi, nes turėjo galimybę pačios praktiškai išbandyti meno terapijos metodus, taikomus pamokose, klasės valandėlėse, neformaliojo ugdymo užsiėmimuose ir kitose veiklose tiek ikimokyklinukams, tiek mokyklinio amžiaus vaikams, tiek savo kolegoms. Jos sužinojo, kad meno terapiją galima pasitelkti į(si)vertinant ne tik įgytas žinias ir pasiekimus, savo ir aplinkinių poelgius, nuotaikas ir jausmus, bet ir perskaitytos knygos, matyto kino filmo, spektaklio herojus. Seminaras padėjo suprasti, kad meno terapija yra vienas iš dėkingiausių būdų, padedančių ir vaikams, ir suaugusiesiems geriau pažinti save, suvokti savąjį AŠ, skatinančių atsiverti sau ir kitiems, mokančių prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi, darbą, suteikiančių galimybę gauti grįžtamąjį ryšį.
Susidomėjusius ir norinčius apie šiuos metodus sužinoti daugiau, kreipkitės el. paštu kudariene@gmail.com ir aš su malonumu padėsiu perprasti juos bei pasidalinsiu teorinėmis ir praktinėmis žiniomis.
Daugiau panašių temų: