Paskelbta Būdvardis, Idėjos kalendorinėms šventėms, Logopedams, Metodinės priemonės, Morfologija, Naujienos, Valentino diena, Žodžių daryba

KURKIME ŽAIDIMĄ KARTU!

     Idėja surinkti kuo daugiau širdučių nuotraukų kilo mokant vaikus būdvardžių darybos ir, žinoma, artėjant Valentino dienai. Buvo nelengva, bet įdomu. Pirmiausia dėl to, kad paklausus kolegių, ar turi savo kabinete kokių nors širdelių, sulaukdavau greito „ne“. Po to jų veiduose pasirodydavo išraiška, panaši į tą, kuria Archimedas sušuko savo garsųjį šūkį „Eureka!“, o tada iš įvairių lentynų, stalčių ir dėžučių pradėdavo lįsti įvairios širdutės ar į jas panašūs daiktai. Juos nufotografavusi sukūriau žaidimą „Širdys, širdelės, širdutės…“, kurio taisykles galima kurti taip, kaip jums norisi arba kaip rekomenduoja ugdymo planai.

Žaidimas „Širdys, širdelės, širdutės…“

     Žaidimą sudaro nuotraukų ir būdvardžių kortelės, kurioms šį kartą labai pasitarnavo kanceliarinių prekių parduotuvėje „Pinokis“ pirktos kreditinių kortelių įmautės. Vaikai patys gali sudėti širdelių korteles į įmautes, tačiau taupant laiką jos jau gali būti sudėtos. Tad mokiniams beliks parinkti tinkamą kortelę su būdvardžiu. Korteles galima dėlioti ir ant stalo, ypač jei vienu metu žaidžia ne vienas mokinys.

     Siūlau neapsiriboti vien būdvardžio darybos mokymu(si). Šis žaidimas gali padėti frazeologizmų suvokimui (negailestingas, nejautrus žmogus – akmeninė širdis, geležinė širdis, medinė širdis, ledinė širdis; jautrus, gailestingas žmogus – auksinė širdis; labai geras žmogus – angeliška širdis, dangiška širdis; sąžiningas žmogus – krištolinė širdis), apibendrinamųjų žodžių mokymuisi (papuošalai, dekoracijos, žaislai, maistas ir kt.), spalvų, medžiagos savybių apibūdinimui. 

Nors kolegių ir namiškių padedama surinkau nemažą nuotraukų kolekciją, tačiau su kiekviena nauja širdele norėjosi jų dar daugiau, todėl kreipiuosi į savo tinklapio draugus su pasiūlymu dalintis nuotraukomis. Jei prisijungsite prie žaidimo kūrimo, pažadu paskelbti garbės sąrašą su visų, atsiliepusių į mano kvietimą, vardais ir pavardėmis 🙂

Savo pažado dėl sąrašo ištesėti nepavyko, nes jame  tik vienas vardas. O juk vienas ir yra vienas, iš jo sąrašo nepadarysi 😦 Nežiūrint to, nuoširdžiai dėkoju REDAI STULPINIENEI iš Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“, atsiliepusiai į mano kvietimą ir prisidėjusiai prie žaidimo kūrimo 🙂

Daugiau apie būdvardžio mokymą(si):

BŪDVARDŽIŲ KAITYMAS NAUJA!
ĮRANKIS KIETIEMS RIEŠUTĖLIAMS NAUJA!
„LAIKAS“
„RAKTELIS NUO ŠIRDELĖS“
MOKOMĖS LINKSNIUOTI BŪDVARDŽIUS  #Nuotoliniam mokymui
GERUMO ŽAIDIMAS
SUDUŽUSIŲ ŠIRDELIŲ KLUBAS
Būdvardžių daryba
BŪDVARDŽIŲ LAIPSNIAI
PAMOKA SU MATRIOŠKA
PAKALBĖKIME APIE… NOSIS!
Žaidimas „Gyvūnai“
ŽAIDIMAS BE PABAIGOS
PASAKA APIE KELIONĘ Į AUKŠTESNĘ KLASĘ
LIETUVIŲ KALBOS DALYS ARBA ANTRAS DAIKTŲ GYVENIMAS
VARŽYBOS SU IŠDYKĖLĖMIS PELYTĖMIS
Testas „Daiktavardis ir būdvardis“
Pamokų ciklo „Ąžuoliuko rytas“ planas

2 komentarai “KURKIME ŽAIDIMĄ KARTU!

 1. Jūsų tinklalapyje galima pasisemti labai daug idėjų. Visa ta vizualizacija ir aruošimas atima labai daug laiko, dėl to tikriausiai ir įsivelia klaidelių, kurias, tikiuosi, mokytojai, besinaudojantys jūsų paruošta medžiaga, pastebi ir ištaiso. Kol kas nedaug esu peržiūrėjusi pamokų, bet dalinuosi atrastomis klaidelėmis:
  1.Savo pažado dėl sąrašo ištęsėti nepavyko, nes jame – tik vienas vardas. Tesėti turi būti be nosinės (“Kurkime žaidimą kartu“)
  2. Sakinio dalių teste su atsakymais įsivėlusi klaidelė klausime apie derinamuosius ir nederinamuosius pažyminius( būdo aplinkybė priskirta nederinamajam pažyminiui). Labai Jums ačiū ir sėkmės!

  Pagarbiai
  mokytoja Kristina

  1. Sveiki!
   Ačiū už pastabas, nes kartais klaidos iš tiesų būna nuovargio pasekmė, kada dešimtąjį kartą tikrinant akys mato tik tai, ką noriu matyti aš. E ir Ę klaviatūroje yra viena virš kitos, todėl suklysti nesunku. Testą taip pat peržiūrėsiu. Neseniai pastebėjau klaidą kelerių meų senumo įraše, nors jis buvo tiek kartų skaitytas!.. Būsiu dėkinga, jeigu parašysite man ir dėl kitų netikslumų.

   Iš anksto dėkodama
   mokytoja Sigita

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.