Paskelbta Metodinės priemonės, Nuotolinis mokymas, Žodžių daryba

ŽODŽIO DALIŲ ĮTVIRTINIMAS

      Gal kai kam pasirodys, kad per daug dėmesio skiriu priesagoms, tačiau klausos negalią turintiems vaikams kiekviena nauja žodžio dalis sukelia daug sumaišties. Puikiai žinodami, pavyzdžiui, žodžio daina reikšmę, jie pasimes radę tekste žodžius dainininkas, dainynas ir net dainelė. Todėl šios priemonės padeda geriau įsiminti priesagų reikšmes ir lengviau suvokti naujai sudarytų žodžių prasmę.

     Daiktavardžių priesagas vaikai mokėsi verdami priesagų karolius,  atlikdami užduotis su priesagų lipdukais, spalvindami širdeles (aprašymas žemiau), lankydamiesi statybos aikštelėje. Net ekskursija į Klaipėdos priešgaisrinę gelbėjimo valdybą buvo susieta su žodžių darybos tema. 

     Užduotis Priesagų plakatėliai padės sužinoti, su kokiomis priesagomis daromi mažybiniai žodžiai, įrankių, profesijų pavadinimai, vietą, atliekamą veiksmą, būseną reiškiantys žodžiai. 

#Nuotoliniam mokymui Priesagų vedinius mokytis bus žymiai įdomiau žaidžiant DOMINO ŽAIDIMĄ „VIETŲ PAVADINIMAI“ arba pasimatuojant naujas profesijas PRIESAGOS IR UGDYMAS KARJERAI.

     Šv. Valentino dienai skirta priesagų įtvirtinimo užduotis „Priesagų širdis“. Kadangi širdis spalvinama įvairiomis spalvomis, šią užduotį galima įvairiai interpretuoti: juk širdis yra ne tik meilės, bet ir draugystės, tolerancijos simbolis. 

20170207_082617

     Ar kada nors susimąstėte, kuri lietuvių kalbos dalis turi daugiausiai priešdėlinių žodžių? Mano penktokai dabar jau žino. Jeigu susidomėjote, pasinaudokite mokslinio tyrimo „Priešdėlių širdys“ rekomendacijomis ir sužinokite atsakymą. 

     Užduotyse yra keturios širdys. Ketvirtoji – tuščia. Jeigu širdį laminuosite, ant jos galėsite rašyti bet kokius žodžius, nuvalyti ir vėl iš naujo rašyti. Aš naudojau tuos pačius parkerius, kuriais rašau ant interaktyvios lentos.  

     O gal reikia idėjų judriems vaikams? Tada atsiverskite įrašą „Priešdėlių estafetė“

     Pasirodžius pirmajam sniegui, būtų pravartu sužinoti, kokių giminiškų žodžių jis turi. Tam skirta užduotis SNINGA ŽODŽIAIS. Giminiškų žodžių temos įtvirtinimo užduotis GIMINIŠKI ŽODŽIAI tiems, kas mėgsta spręsti galvosūkius. Interaktyvus žaidimas „GIMINIŠKI ŽODŽIAI“ primins, kad ne visada vienodą šaknį turintys žodžiai būna giminiški. NAUJA!

Šaknis. #Nuotoliniam mokymui

Šaknis ir galūnė. #Nuotoliniam mokymui

RUDENS NUOTAIKA #NUOTOLINIAM MOKYMUI NAUJA!
KĄ GALI RANKOS? #Nuotoliniam mokymui

Sudurtiniai-žodžiai #Nuotoliniam mokymui

Testas „Žodžių daryba“

Žodžių dalys

Giminiški žodžiai

Šaknis

     Marijampolės „Smalsučio“  pradinės mokyklos pradinių klasių mokytojos Irenos Makackienės priemonės – giminiški žodžiai ir žodžio dalys, parengtos programa Microsoft Mouse Mischief.

     Žaidimas „Gyvūnai“, kryžiažodis padės vaikams prisiminti būdvardžių darybą. Užduotis KOKIA TAVO ŠIRDELĖ? padės suvokti priesagų reikšmę, norint apibūdinti daiktų paviršių, o taip pat leis paminėti Šv. Valentino ir Lietuvos nepriklausomybės dienas.

2 komentarai “ŽODŽIO DALIŲ ĮTVIRTINIMAS

  1. I would like to thank you for the efforts you’ve put in writing this website.

    I’m hoping to view the same high-grade content from you in the future as well.
    In fact, your creative writing abilities has encouraged me to
    get my own website now 😉

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.