Paskelbta Metodinės priemonės, Naujienos, Žodžių daryba

PRIEŠDĖLIŲ ESTAFETĖ

     Šiandien savo sunkiai vienoje vietoje išbūnantiems mokiniams pasiūliau pasivaržyti ant kėdėsestafečių trasoje. Tačiau prieš tai reikėjo išsiaiškinti varžybų taisykles, užkoduotas gramatinėse užduotyse. Taip neįprastai, tačiau labai efektingai pavyko išaiškinti priešdėlinę žodžių darybą vaikams, kuriems dėl specifinio kalbos vystymosi  kiekviena papildoma žodžio dalis sumaišo turimą žodyną ir sukelia nemažai problemų suvokiant skaitomą tekstą. Pavyzdžiui, gerai žinantis žodį sėdi sutrikusios klausos mokinys pasimes sutikęs tekste žodį prisėdo, užsėdo, persėdo, sėdynė, sėdintysis ir kt. Atradę žodžių šaknį, vaikai lyg ir suvokia, kad tai susiję su sėdėjimu, tačiau nesupranta, kodėl kiekvienas žodis rašomas skirtingai. Tam reikia ilgo ir išsamaus aiškinimo, vertimo į gestų kalbą, inscenizavimo, iliustravimo, žodžių vartojimo įvairiuose kontekstuose ir kt. Nuo šiandien šį mokymo metodų sąrašą papildau ir sportiniu žaidimu 🙂    

     Žaidimui prireiks tik užduoties „Priešdėlių estafetė“ kortelių, kurių siūlau atsispausdinti po kelis egzempliorius, kad, siekdami išvengti mokinių mechaninio įsiminimo, estafetės metu galėtumėte keisti užduotis, geros nuotaikos ir judėjimui skirtos patalpos. Mes pasirinkome mokyklos koridorių.

     Ši užduotis pasitarnaus ir mokant prielinksnių, sudarant sakinius, kuriant pasakojimą. Mokiniai gali sugalvoti savo užduočių, pavaizduoti jas piešinėliais ir pasiūlyti atlikti klasės draugams. Improvizuokite ir padėkite vaikams mokytis!    

     Kad naujas mokymo metodas sudomino ir pradžiugino vaikus, mačiau iš jų entuziazmo. O metodo sėkmę įrodė vienas mokymosi sunkumų turintis mokinys, kai skaitydamas lentoje, ką reikės atlikti namuose, šūktelėjo: „Žodis užduotis turi priešdėlį!“ Vieniems gal tai pasirodys smulkmena, kitiems gal sukels juoką, tačiau man ir mano mokiniui šis atradimas – didžiulis pasiekimas!

Tai ne vienintelė su kūno kultūra susijusi pamoka. Apie tai skaitykite  reportaže ŠVENTINĖ PAMOKA BATUTŲ PLATFORMOJE „SKYPARK“, kuris publikuojamas puslapyje „Klasės naujienos 2017–2018“.

Daug pasiūlymų, patarimų ir idėjų rasite įraše ŽODŽIO DALIŲ ĮTVIRTINIMAS.

2019 metais vyko integruota lietuvių kalbos ir kūno kultūros pamoka. Apie ją skaitykite

INTEGRUOTA PAMOKA „PRIEŠDĖLIŲ ESTAFETĖ“NAUJA!

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.