Paskelbta Autizmas, Fonetika, Idėjos kalendorinėms šventėms, Logopedams, Metodinės priemonės, Naujienos, Rugsėjo 1-oji, Vadovavimas klasei, Žodžių daryba, Įvairūs

MOKSLO METŲ PRADŽIA GALVOSŪKIŲ IR ŽAIDIMŲ RITMU

     Aš jau žinau, ką rugsėjo pirmosiomis dienomis veiks mano mokiniai, o ar žinote taibloknotas su parkeriu jūs? Jei dar nenusprendėte, kuo užimsite savo ugdytinius, siūlau pasižvalgyti po mano ir vaikus mėgstančių stebinti kolegų bei kūrybingų mamų iš įvairių šalių svetaines.

     Kol mokiniai, ypač mažieji, pripras prie naujų mokslo metų ritmo, pamokas paįvairinkite žaidimais ir linksmais galvosūkiais. Vietoj įprastinio sveikinimo, užrašyto ar iškabinto lentoje, galima pažaisti stalo žaidimą „SVEIKINIMAI“. Mažiesiems labai patinka tarp įvairių daiktų rasti nurodytus objektus. Ši smagi veikla lavina vaikų dėmesį ir pastabumą, skatina susikaupti. Tokių užduočių rasite mano sukurtame žaidimų rinkinyje „PAIEŠKOK IR PAGALVOK. Jeigu susidomėsite, panašią užduotį rasite čia ir čia (NAUJAS!).

     Kalbos lavinimo, žodyno plėtimo, logopediniams užsiėmimams sukūriau stalo žaidimą „SUDĖK ŽODĮ“ ir rebusą „LAIKAS Į MOKYKLĄ“. Šie žaidimai lavins mąstymą, vaizduotę, padės prisiminti mokykloje naudojamų daiktų pavadinimus. Mažiesiems mokinukams šia tema sukūriau užduotį MOKYKLINIS VARPELIS, o vyresniųjų paprašysiu prisiminti priesaginę žodžių darybą ir kelintinius skaitvardžius, padėsiančius nepaklysti tarp klasių, atliekant užduotį KLASĖS!

     Su mokyklinėmis priemonėmis susipažinti padės ir kirpimo bei klijavimo įgūdžius lavinanti užduotis, ir žaidimas „MOKYKLA SUDOKU“. Jei šitas žaidimas vaikams pasirodys per lengvas, pasiūlykite mano sukurtą SUDOKU „MOKYKLINIS“.

     Na, o dėlionių reklamuoti tikrai nereikia, juk jas mėgsta ir maži, ir dideli!

     Nežinau, kaip jūsų mokiniai, tačiau maniškiai nelabai saugo mokyklos vadovėlius. Prašymas aplenkti juos nusitęsia iki begalybės. O gal reikėtų pabandyti aplenkti knygas pačių išmargintais viršeliais, atliksiančiais ir spalvinimo terapijos vaidmenį? Tiems, kam per sunku marginti didelius piešinius, pasiūlykite mokyklinės tematikos iliustracijų,  piešinių apvedžiojimui, nebaigtų paveikslėlių.

     Jeigu nuspręsite, kad aukščiau pasiūlyta veikla „vagia“ brangų pamokos laiką, spalvinimo veiklą įtraukite į skaitymo ir abėcėlės mokymo(si) programą. Abėcėlės mokytis galima ir darbų, ir dailės, ir net pasaulio pažinimo pamokose. Patiems mažiausiems turėtų patikti raideles pažinti taktiliniu būdu.

     Čia rasite puikią alternatyvą pabodusiems rašinėliams apie praėjusias vasaros atostogas.

Klasės vadovai ir auklėtojai gali pasinaudoti šaunia idėja, padėsiančią pakeisti nusibodusį vaikų sąrašą stende 😀

Norisi dar ko nors? Apsilankykite čia vėliau, nes iki rugsėjo pabaigos pildysiu šį įrašą viskuo, ką netikėtai šovus į galvą sukursiu, ką rasiu internete, ką sužinosiu iš bendradarbių.

Daugiau Rugsėjo pirmosios idėjų rasite:

SMEGENŲ MANKŠTA NAUJA!
MOKSLO METŲ PRADŽIA SU KŪRYBINE GAIDELE
LABAS!
MOKYKLINIS KALENDORIUS
PAILSĖJĘ, PAŪGĖJĘ VĖL SUTINKAME RUGSĖJĮ!
AR PASIRUOŠĖTE MOKYKLAI?
RUGSĖJO 1-OSIOS KODAS – VĖL Į MOKYKLĄ!
RUGSĖJO 1-OSIOS SUVENYRAI IR DOVANĖLĖS VAIKAMS
RUGSĖJO 1-OSIOS SVEIKINIMAI
RUGSĖJO 1-OSIOS SCENARIJAI
RUGSĖJO 1-OSIOS PASIŪLYMAI LABAI UŽIMTIEMS MOKYTOJAMS
NETRADICINIAI PASIŪLYMAI PIRMOSIOS RUGSĖJO SAVAITĖS PAMOKOMS
IDĖJOS PIRMOSIOMS PAMOKOMS
 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.