Paskelbta Biblioteka, Literatūra, Metodinės priemonės, Naujienos

„KASPARAS, KAČIŲ PRINCAS“

Lengva didaktikos skraiste pridengta vaikiška anglų rašytojo Michael Morpurgo „Titaniko“ žūties interpretacija nepaliks abejingų jaunųjų skaitytojų. Ir ne tik dėl to, kad kačių princas Kasparas Kandinskis yra vienintelis katinas, išsigelbėjęs iš skęstančio laivo, bet ir todėl, kad šioje apysakoje labai jautriai ir nuoširdžiai pasakojama keturiolikmečio pamestinuko Džonio Troto, sugebėjusio pavergti ne tik Kasparą ir jo šeimininkę – operos dainininkę grafienę Kandinskają, bet ir Lizabetę, jos tėvus, Savojos viešbučio darbuotojus ir net legendinio laivo kapitoną, istorija.   

Fantastikos elementai, stebuklai ir jausmingas knygos tonas sušvelnina XIX a. pradžios socialinės situacijos vaizdus, sudėtingus skirtingų sluoksnių atstovų santykius, beteisio žmogaus padėtį visuomenėje ir leidžia su pasimėgavimu stebėti, kaip pagrindinio veikėjo gerumas, draugiškumas, pasiaukojimas, didvyriškumas ištrina ribas tarp skirtingų socialinių sluoksnių ir padeda pasiekti didžiausią jo svajonę – turėti šeimą.

Tiems, kas nuspręs su savo vaikais ar mokiniais skaityti šią knygą, siūlau pasinaudoti teksto suvokimo užduotimis, paįvairinsiančiomis skaitymą, padėsiančiomis suprasti skaitomą tekstą, skatinsiančiomis mąstyti, susiesiančiomis kūrinio turinį su šiuolaikinių vaikų pasauliu.

NAUJA! Užduotys REBEKA UNA „AŠ ESU TOMAS, SEKLYS“ padės skaitytojams įgyti giluminio skaitymo įgūdžių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.