Daiktavardžių linksniavimo galima mokytis ir žaidžiant, sprendžiant galvosūkius, atliekant netradicines užduotis. Manau, kad mokytojams tiks, o vaikams patiks naujas daiktavardžio mokymo(si) puslapis, kuriame bus talpinami ne tik mano parengti, bet ir internete rasti ištekliai, skirti pagrindinės lietuvių kalbos dalies mokymui.
I ir II daiktavardžių linksniuotės
Užduotys daiktavardžių linksniuotėms mokytis
NAUJA! Sunkiai sukaupiantiems dėmesį, neturintiems motyvacijos vaikams mokytis padeda žaidimai. Nieko naujo nepasakiau, pagalvosite. Tačiau tokio žaidimo, kurį pasiūliau penktokams, norėdama įvertinti jų gebėjimus kaityti pirmosios linksniuotės daiktavardžius skaičiais ir giminėmis, tikrai dar nematėte, nes jį sukūriau tik sekmadienį. O parduotuvėse jo taip pat nenusipirksit 😀 Vietoj nuobodaus mechaniško žodžių linksniavimo šiandien vaikai žaidė stalo žaidimą „I daiktavardžių linksniuotė“, kurį sudaro du kauliukai: vienas su taškais, žyminčiais skaičius, kitas su paveikslėliais, kuriuos žaidimo metu reikia priderinti prie nurodytų veiksmažodžių. Nieko sudėtingo, tačiau vaikams buvo smagu. Tai patvirtino ir Arnas – berniukas, kuris įstengia sutelkti dėmesį ne daugiau kaip penkioms minutėms, pasakęs, kad jam šiandien buvo labai įdomu ir jis daug pasiekė. Toks savarankiškas vaiko įsivertinimas, manau, yra kiekvieno mokytojo svajonė! (2017-03-16)
I ir II daiktavardžių linksniuočių įtvirtinimui sukūriau žaidimą „I ir II daiktavardžių linksniuočių BINGO!“ Iš pradžių vaikai beveik negalvodami sudėliojo žetonus ir smagiai šaukė „BINGO!“ Pasiūlius išlinksniuoti klaidingai nurodytus žodžius, jie greitai įsitikino, kad greitis ne visada padeda išvengti klaidų. Smagu, kad žaidimas ne tik pagilino žinias, bet ir vaizdžiai pademonstravo lietuvių liaudies išminties „devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk “ prasmę. Beje, vaikams patiko ne tik žaidimas, bet ir sudėliotų kortelių figūros – jie labai smagiai apžiūrinėjo ir aptarinėjo savo ir draugų korteles, primenančias spalvotą mozaiką. Ar tik nebus tai idėja naujam žaidimui 🙂 (2117-03-23)
Šiandien mano penktokai, skaitydami pasakojimą apie Jokūbo svajonę, gilino žinias apie I, II ir III daiktavardžių linksniuotes, prisiminė veiksmažodžių valdymo dėsningumus, susipažino (kai kas jau buvo susipažinęs) su naujais gyvūnų pavadinimais. Surašę ilgokame tekste trūkstamas galūnes, vaikai rado laiko ir pasvajoti, o po to gavo spalvinimo užduotį, kuri padės jiems įsivertinti savo žinias ir gebėjimus kaityti daiktavardžius skaičiais ir laikais bei jungti juos su veiksmažodžiais. Spalvinimo užduotis ne tik atliks vertinimo funkciją, ji lavins vaikų dėmesį, pastabumą ir atmintį. Gaila, kad neužteko pamokos laiko, ir nepamačiau galutinio užduoties rezultato, tačiau tikiuosi, kad penktokėliams patiks ir spalvinimo procesas, ir jo rezultatas. Kadangi užduotis parengta trimis sudėtingumo lygiais, ji bus įdomi ir pagal individualias programas besimokantiems mokiniams (2017-03-31).
I, II, III daiktavardžių linksniuotės
Daugiau apie daiktavardžius: