Paskelbta Idėjos kalendorinėms šventėms, Logopedams, Metodinės priemonės, Naujienos, Vadovavimas klasei, Valentino diena

ŽAIDIMAS „KĄ MATAI IR KĄ JAUTI?“

Socialinio ir emocinio ugdymo lavinimui skirtas žaidimas padės suvokti jausmus ir būsenas, suprasti aplinkinių nuotaikas, išgyventi įvairias emocijas.

  • Žaisti galima po vieną, poromis, grupėmis.
  • Prieš pradedant žaisti, vaikams išdalijami akių ir lūpų rinkiniai. Žaidėjai pasirenka vieną iš keturių veikėjų: berniuką, mergaitę, širdelę ar emocijų veidelį.

Žaidimo variantai.

I. Vaikams siūloma pasukti ratą, perskaityti emocijos ar jausmo pavadinimą ir sukurti jo veiduką. Tikėtina, kad veidukai bus vaizduojami skirtingai, todėl vaikai gali gyvai pavaizduoti savo ir draugų emocijas. Tam tikslui reikėtų turėti asmeninius veidrodėlius. Sukūrus emociją, būtina aptarti, kada ir kodėl žmogus išgyvena panašų jausmą; geras ar blogas jis yra; kaip galima būtų padėti žmogui, jei jam to reikia; ar tu esi išgyvenęs tokį jausmą; jei taip, kada tai išgyvenai, kokios jo priežastys, kokios pasekmės ir pan. Rate yra daug nelengvų sąvokų, todėl, atsižvelgiant į vaikų amžių, jų patirtį, galima pasigaminti savo ratą. Jei nesate ypatingas kompiuterio fanas, rekomenduoju pasigaminti jausmų korteles ir duoti vaikams išsitraukti.  

II. Vaikai pasirenka vieną akių porą ir, keisdami veidelyje lūpas, stebi, kaip keičiasi akys, bando įvardinti atsiradusį jausmą, paiškinti savo mintis. Vėliau žaidžiama atvirkščiai – vaikai pasirenka vienas lūpas ir, keisdami veidelyje akis, stebi, kaip keičiasi jausmai ir emocijos, bando įvardinti atsiradusį jausmą, paiškinti savo mintis. Galima pasiūlyti nupiešti veidelyje antakius, kurie taip pat prisideda prie jausmų ir emocijų išraiškos veide. Kad nupiešti antakiai nusivalytų, veidelius rekomenduojama laminuoti, o piešimui naudoti nusivalančius baltos lentos rašiklius.

Žaidimas

ŽAIDIMO „KĄ MATAI IR KĄ JAUTI“ ANONSAS

Pasiūlymas atkartoti jausmus tinka ir logopedinėms pratyboms, norint paįvairinti kalbos padargų mankštą, ir dailės, ir teatro  pamokoms. Šį žaidimą galima naudoti aptariant literatūros kūrinius, žiūrėtus filmus, spektaklius, skaitytas knygas. Jis tiks ir patiks Valentino dienos gerbėjams. Tačiau didžiausią vertę, mano nuomone, žaidimas suteiks klasės valandėlėms, socialinio ir emocinio lavinimo užsiėmimams, Olweus programos įgyvendinimui.

Daugiau panašių įrašų:

„RAKTELIS NUO ŠIRDELĖS“ NAUJA!

„EMOCIJŲ DOMINO“

LAVINAMIEJI ŽAIDIMAI IŠ VELTINIO
MOTYVACINĖ LENTA, NERIBOTOS GALIMYBĖS
KONFLIKTŲ SPRENDIMO KUBELIS
GERUMO ŽAIDIMAS

SUDUŽUSIŲ ŠIRDELIŲ KLUBAS

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.