Paskelbta Metodinės priemonės, Naujienos

KONKURSAS „KIEK SKIRTUMŲ MATOTE?“

Taip pavadinti konkursą nusprendžiau todėl, kad kvietimą į jį taip pat pradedu nuo klausimo. Ši nuotrauka – vienos užduoties, skirtos įvairių gebėjimų vaikams, pavyzdys.

2024 metais startavus įtraukiajam ugdymui, neužteks priimti į savo tarpą SUP vaikų, neužteks pasakyti grupės ar klasės nariams, kad tolerantiškai su jais bendrautų. Tokius vaikus reikės įtraukti į mokymąsi: jie turės atlikti užduotis, kurios atitinka bendrą klasės temą, jie turės būti įtraukiami į projektinių darbų veiklą kartu su kitais, dalyvauti klasės pasirodymuose, gauti galimybę parodyti savo gebėjimus ir pan. Žinau, kad stengdamiesi tai įgyvendinti, susidursite su dideliais sunkumais planuodami veiklą, paskirstydami užduotis ir laiką. Kad įtraukusis ugdymas netaptų našta, turime daugiau bendrauti ir bendradarbiauti, mokytis vieni iš kitų, dalintis tarpusavyje ne tik žiniomis, bet ir sukurtais produktais.

Prasidėjus įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo darbams, esu nuolat kviečiama pasidalinti savo patirtimi. Parengiau ne vieną kvalifikacijos kėlimo programą, kurioje mokau kurti įtraukiojo ugdymo(si) aplinką nuo nesudėtingų stalo žaidimų iki veiksmingų interaktyvių užduočių, sukurtų įvairiomis nemokamomis internetinėmis programomis. Mokymų metu nuolat prašau, kad jų dalyviai parengtų bent po vieną užduotį, skirtą nevienodos raidos, skirtingų poreikių ir pomėgių vaikams, kadangi nei ŠMSM, nei NŠA neparengs mums reikiamo kiekio ir tinkamo pobūdžio užduočių. Ir ne iš blogos valios, o dėl to, kad jie nesusidurs su tokia sutrikimų įvairove, kokia ateis į jūsų ugdymo įstaigas.

Tad kviečiu kurti ir dalintis🤗! Jūsų darbai bus publikuojami neilgai trukus atsirasiančioje naujoje tinklaraščio rubrikoje „ĮTRAUKUSIS UGDYMAS“. Trijų vertingiausių, originaliausių ir įdomiausių darbų autoriams padovanosiu🎁 savo žaidimą „Kortelę paimki, žodelį parinki“, kuris taip pat buvo kuriamas galvojant apie visus vaikus. Darbus galima siųsti el. paštu korsigita@gmail.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.