Įsisukusi į darbų sūkurį nepastebėjau, kad metai eina į pabaigą. Apie tai priminė mano tinklaraštyje šiuo metu dažniausiai renkamas raktinis žodžių junginys Advento kalendoriai. Tad skubu dalintis naujuoju svo kūriniu – Advento kalendoriumi „PASAKŲ GIRLIANDA“. Tiesa, dalinuosi ne visu kalendoriumi, o tik dviem pirmaisiais jo puslapiais, kadangi žodis pasakos įpareigoja sukurti intrigą ir ją išnarplioti pamažu, kasdien sulaukiant vis naujos užduoties.
Šiemetinio Advento kalendoriaus idėja gimė perskaičius docentės, habilituotos daktarės Gražinos Skabeikytės-Kazlauskienės žodžius, kad nereikia šiuolaikinei kartai brukti per prievartą pasakų knygų. Žodis pasaka, pasak docentės, nurodo, jog ji turėtų būti sakoma, t. y. sekama. Šimtmečius pasakų buvo klausomasi, o ne skaitoma, todėl skaitmeninei kartai reikia pasiūlyti veiklų, kurias ji galėtų atlikti savo išmaniuosiuose įrenginiuose.
Nuo gruodžio 1 dienos ant mano pasakų girliandos lempučių kasdien pasirodys po naują simbolį, kuris, lyg mostelėjus burtų lazdele, nukels į puslapį, siūlantį atlikti įdomią interaktyvią užduotį. Toks kalendoriaus formatas tinka ir #nuotoliniam mokymui(si). Kalendoriaus užduotys atliks tokią pat funkciją kaip ir pasakos: mokys, auklės, formuos gyvenimo vertybes, padės pastebėti problemas, aiškins, kaip jas reikia spręsti, skatins veikti netradiciniais būdais, atskleis skaitytojų (klausytojų) kūrybiškumą, turtins žodyną, lavins vaizduotę, žadins norą skaityti.
Jei suintrigavau, siūlau savo išmaniuosiuose įrenginiuose įsirašyti priminimą, kad kiekviena nauja gruodžio diena baigtųsi taip kaip pasakoje „Nuo tada visi gyveno gražiai ir laimingai…“
Daugiau Advento kalendorių pavyzdžių rasite ADVENTO KALENDORIAI
Apie netradicinius Advento kalendorius skaitykite: