Paskelbta Idėjos kalendorinėms šventėms, Metodinės priemonės, Rugsėjo 1-oji, Tai įdomu, Įvairūs

PAMĄSTYMAI APIE MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĘ

Kai 2014 mokslo metų pabaigoje Klaipėdos Litorinos mokyklos bendruomenė sužinojo, kad jų mokykloje bus atidaryta antroji Lietuvoje Virtuvės mitų griovėjų kulinarijos klasė, suprato, kad šį įvykį, sutapusį su Rugsėjo 1-osios švente, reikia paminėti neįprastai. Tais metais mūsų įstaigoje buvo sugriautas tradicinės Mokslo ir žinių dienos šventės scenarijus. Todėl po įspūdingai pradėtų mokslo metų internetiniame dienraštyje bernardinai.lt perskaitytas žurnalistės Jurgos Žiugždienės straipsnis „Rugsėjo 1-oji: gėlininkų sąmokslas ir „dekretinės atostogos“ šiek tiek suglumino. Dar labiau išmušė iš vėžių Romo Sadausko straipsnis „Kam reikia Rugsėjo 1-osios sentimentų?“.

Laimė, komentatoriai nebuvo tokie griežti ir didžioji dalis šiltai prisiminė mokslo metų pradžios šventes.

Kad ši diena nėra betikslė pompastika, liudija ir pilnos gatvės, kavinės, poilsio zonos išsipuošusių vaikų ir jų šeimos narių.

Todėl ir per šiemetinę mokyklos šventę stengiausi griauti nusistovėjusius mitus ir sukurti dar nematytą renginį. Karpydamas šventei reikalingus atributus, mano vyras visa rugpjūtį garsiai stebėjosi, kam to reikia. Pasak jo, būtų užtekę kelių eilėraščių, dainelių ir palinkėjimų. Juk tai ne šou, o tradicinis mokslo metų pradžios minėjimas. Tada ir supratau, kad aukščiau paminėtus straipsnius rašę žmonės nenorėjo sumenkinti Rugsėjo pirmosios. Tiesiog jų, kaip ir mano vyro, prisiminimuose yra išlikusios rutininės, neįdomios naujų mokslo metų šventės su kasmet tuo pačiu užrašu mokyklinėje lentoje.

Todėl šią virtualią nuotraukų galeriją skiriu ne tik savo mokyklos bendruomenei, bet ir tiems, kuriems Rugsėjo pirmoji kelia ne itin džiugius prisiminimus.

Šventės scenarijų rasite čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.