Paskelbta „Medijos ir informacinis raštingumas“, Metodinės priemonės, Projektai, Įvairūs

STARTAVO PROJEKTAS „MEDIJOS IR INFORMACINIS RAŠTINGUMAS“

Tai Ugdymo plėtotės centro (toliau UPC) ir Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje vykdomas specialus projektas, logokurio tikslas – sukurti sistemines prielaidas medijų ir informacinio raštingumo (toliau – MIR) ugdymui, remiantis geriausiais Šiaurės šalių pavyzdžiais integruojant MIR į bendrąjį ir neformalųjį ugdymą.

Projekto dalyviai mokysis atpažinti propagandą ir kritiškai vertinti medijose pateikiamą informaciją; aiškinsis, kas lemia žiniasklaidos turinį; stebės, kokią įtaką medijos daro visuomenei, o taip pat ieškos būdų, kaip įtraukti MIR į ugdymo turinį.

Šiuo metu projekte dalyvauja 300 mokytojų iš 60-ties Lietuvos mokyklų. Vėliau informacinio raštingumo ugdymo metodika bus diegiama ir kitose švietimo įstaigose. Smagu, kad mano mokykla pateko į šį skaičių, kadangi ypatingai svarbu ugdyti kurčiųjų informacinį raštingumą.  Būtent IKT suteikia mūsų vaikams pasitikėjimo savo jėgomis, kadangi medijų dėka jų saviraiškai ne visada reikia žodžių.

Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijoje vykusioje konferencijoje dalyvavo 100 mokytojų. UPC direktorius Giedrius Vaidelis ir projekto koordinatorė Rasa Jančiauskaitė papasakojo, kad projekto idėja kilo susidūrus su atsiradusia informacijos gausa. Mokytojai turi mokėti atmesti bevertę informaciją, sugebėti atsirinkti, kas vertinga, svarbu ir pateikti tai savo mokiniams. Taip pat mokytojas turi mokyti savo ugdytinius saugiai elgtis internetinėje erdvėje, žinoti kaip ir su kuo galima bendrauti socialiniuose tinkluose.

Klaipėdos universiteto dr. Vygantas Vareikis apžvelgė žmogaus, visuomenės ir valstybės pokyčius per visą jos gyvavimo istoriją. Pabrėžęs, kad pasaulis niekada nebebus toks, kaip anksčiau, perspėjo, jog žmonija nuolat susiduria su virtualiais iššūkiais, todėl mokytojai privalo savo mokinius kreipti tinkama linkme, kad jie nepasiduotų virtualioms vilionėms bei propagandoms.

Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3 rinktinės 302 pėstininkų kuopos kapitonas Gintautas Razma papildė peržiūrėtą filmą nacionalinio saugumo tema. Lektorius pristatė karo erdves – sausumą, jūrą, orą ir XXI amžiuje atsiradusią naują informacinę erdvę. Kapitonas teigė, kad pavojingiausias ginklas pasaulyje yra idėja, dėl kurios žmogus gali atsisakyti visko. Tinkamai paskleidus ją, galima sugriauti galingiausias valstybes. Todėl G. Razma perspėjo, kad mokytojai mokiniams turi suformuoti faktus tokius, kokie jie yra, o ne naudotis iš šono išgirsta informacija.

Interneto dienraščio bernardinai.lt žurnalistė Dalia Žemaitytė apžvelgė medijų įtaką visuomenei ir mokyklai, o UPC Ugdymo skyriaus metodininkė Ginta Orintienė papasakojo, kokiu būdu galima integruoti medijų raštingumą į ugdymo turinį.

Darbo grupėse metu mokyklų komandos turėjo galimybę įsivertinti savo mokyklos silpnąsias ir stipriąsias puses ugdant bendruomenės informacinį raštingumą, pasisemti iš kolegų idėjų, išsikelti būsimos veiklos uždavinius bei numatyti pirmuosius darbus.

Projekto pristatymas 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.