Paskelbta Projektai, UPC

„Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“

2010 metų spalio 5 dieną prasidėjusio projekto viena iš sudėtinių dalių – „Paramos kolegai“ (angl. ”Peer Coaching“) modelio išbandymas.

„Paramos kolegai“ modelis sukurtas 2002 m. „Puget Sound” JAV Švietimo departamento užsakymu, siekiant padėti mokytojams išplėsti standartinį mokymą, siūlant mokiniams patrauklias informacinių technologijų taikymu paremtas mokymo veiklas. Po 2 m. kompanija „Microsoft” licencijavo šios mokymo programos turinį ir pradėjo taikyti „Partneriai mokyme“ programoje. Šis modelis sėkmingai įgyvendintas 49 šalyse.

Pavasarį istorijos mokslų daktaras, „Peer-Ed“ švietimo inovacijų direktorius Lester J. Foltos (JAV), apmokė 20 Lietuvos pedagogų ir švietimo vadybininkų dirbti pagal šį modelį.Parengti kvalifikuoti treneriai-facilitatoriai rugsėjo-spalio mėn. apmokė po 12 patarėjų (angl.coacher’ių). Iš viso modelio įgyvendinime dalyvauja apie 480 įvairių Lietuvos mokyklų mokytojų.

Nuo gruodžio 14 d. iki vasario 29 d. aš, kaip ir visi kiti apmokyti patarėjai, įgytas žinias perduodu 2 savo mokyklos mokytojoms – lietuvių (valstybinės) kalbos mokytojai Deimantei Veličkienei ir lietuvių gestų (gimtosios) kalbos mokytojai Ritai Gluškovienei. Susitikimų metu stengiuosi padėti savo kolegėms tobulinti mokymą(-si) klasėje, siekiant gerinti mokinių pasiekimus, keliant jų motyvaciją ir susidomėjimą dėstomu dalyku. Mokytojos jau mokėsi kurti metodines priemones IKT pagalba, kurias po mokinių atostogų bandys integruoti į ugdymo(-si) procesą.

Švietimo ir mokslo ministerijos inicijuotą ir Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis finansuojamą projektą vykdo Ugdymo plėtotės centras. Daugiau apie projektą galite paskaityti UPC tinklapyje


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.