Paskelbta Metodinės priemonės, Naujienos, TinyTap, WordClouds, Įtraukusis ugdymas

EDU GAMES – ĮTRAUKIOJO UGDYMO PAGALBININKAS

Turint klasėje skirtingų gebėjimų vaikus, tenka kurti ir ruošti įvairių lygių užduotis, kurios atitiktų bendrą klasės temą ir vizualiai atrodytų panašios. Edu Games – dar viena pagalba mokytojams, įgyvendinantiems įtraukųjį ugdymą. Programos autoriai siūlo labai daug žaidimų, tad anglų kalbos mokytojai čia atras tikrą lobį. Daug įdomybių tiks ir kitų dalykų ugdytojams. Programa leidžia kurti raidžių, žodžių, sakinių, matematikos ir stalo žaidimus. Nors ne visi jie tinka lietuviškai mokyklai, tačiau pasirinkti vis tiek yra iš ko.

Žaidimas „SINONIMŲ BINGO“. Galima sukurti trijų skirtingų dydžių (mūsų atveju – lygių) žaidimus. Galima juos dar palengvinti arba pasunkinti pasirenkant skirtingą uždengtų langelių duotoje kortelėje kiekį. Pavyzdžiui, mokymosi sunkumų turintiems vaikams Bingo kortelėje uždengtų langelių gali būti daugiau negu visai klasei, gabiems mokiniams – atvirkščai. Žaidimas skirtas žodyno plėtimui, tačiau galima ir paimprovizuoti. Sukūrusi programos siūlomą sinonimų žaidimą, pabandžiau žodžius pakeisti matematikos veiksmais. Vienas nepatogumas – negalėjau įvesti sudėties ženklo. Bet čia jau mano problema, kadangi kilo noras keisti tai, kas nebuvo numatyta 🙂 Žaidimų pavyzdžius pateikiu nuotraukose, nes programos taisyklės yra labai griežtos: 1. Sukurtas užduotis galima naudoti tik nekomerciniais tikslais. 2. Negalima kelti į tinklaraštį PDF dokumente sukurtų užduočių. 3. PDF dokumente didžioji dalis užrašų pateikiama anglų kalba. Nors galima PDF formato dokumentą pakeisti į Word dokumentą ir jame esančius tekstus išversti į lietuvių kalbą, tačiau programos autoriai tai daryti draudžia. Nepaisant visų apribojimų, programa tikrai yra įdomi ir suteikianti daug galimybių.

SUDOKU. Tai – Japonijoje paplitę galvosūkiai, kuriuose reikia surasti ir įrašyti skaitmenis nuo 1 iki 9 taip, kad skaitmenys nesikartotų eilutėse, stulpeliuose bei paryškintuose 9 langelių kvadratuose. Programa leidžia sudaryti net penkių lygių galvosūkius. Nuotraukose yra vienų mano vestų mokymų dalyvio, Klaipėdos L. Stulpino progimnazijos anglų kalbos mokytojo Ruslano Kutovoj sukurti galvosūkiai. Pasinaudojęs programos galimybėmis mokytojas sukūrė net septynis galvosūkių variantus. Bevartant jo darbus kilo mintis pridėti aštuntą variantą, papildytą spalvomis, nes ne visi individualių poreikių turintys vaikai gebės įrašyti angliškus žodžius. Jie vietoj rašymo galėtų tik spalvinti langelius.

ŽODŽIŲ RATAS. Smagus ir daug galimybių turintis žaidimas. Programos autoriai siūlo įkelti žodį, nuspręsti, kokia raidė bus rato viduryje ir paprašyti vaikų sudaryti kuo daugiau žodžių su rate esančiomis raidėmis. Visi žodžiai turi prasidėti rato viduryje esančia raide. Bet niekas nedraudžia taisyklių koreguoti. Individualių poreikių turintys vaikai gali galvoti žodžius, prasidedančius bet kuria rate esančia raide. Jiems galima sukurti ratą, kuriame būtų ne žodis, o jums reikiamos raidės. Aš ir vėl pabandžiau paimprovizuoti ir įvedžiau ne raides, o skaičius. Tad mano ratas siūlo prie visų skaičių pridėti ar atimti rato viduryje esantį skaičių, galima atlikti ir daugybos ar dalybos veiksmus, galima atspėti, koks skaičius turėtų būti rato centre. Tada rato viduryje atsiranda ne skaičius, o ženklas ar simbolis.

DĖLIONĖ „GĖLĖ“. Nuotraukose esantis dviejų lygių spalvingas ir nematytas žaidimas padeda mokyti žodžių darybos, plečia žodyną giminiškais žodžiais. Į gėlę galima įrašyti įvairius žodžius, prasidedančius reikiama raide, galima sudėti vienos grupės daiktų pavadinimus (vaisiai, daržovės, baldai, žaislai ir kt.), miestų, geografinių objektų, cheminių simbolių, muzikos žanrų pavadinimus, žymių žmonių vardus ir kt.  

Tai – tik keturi pavyzdžiai. Visų neįmanoma aprašyti, reikia ir nemažai laiko, norint visus juos išbandyti. Pridedu dar keletą nuotraukų, kuriose pamatysite mano sukurtus žaidimus. Jeigu programa patiks, būtų smagu sulaukti jūsų darbų, kuriais galėtų naudotis visi, skaitantys mano tinklaraštį 🤗 

Daugiau apie įtraukųjį ugdymą:

„WORDWALL“ SIENA

VELYKINIAI DĖMESIO KONCENTRACIJOS LAVINIMO ŽAIDIMAI

KUO YPATINGA PROGRAMA „TINYTAP“?

ĮTRAUKUSIS UGDYMAS

WORDCLOUDS – ĮTRAUKIOJO UGDYMO UŽDUOČIŲ RENGIMO LYDERĖ

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.