Pirmadienį prasideda naujas mokymo(si) etapas, keliantis nerimą ir ugdytojams, ir vaikams. Šiomis dienomis ypatingai akcentuojama dienos plano (dienotvarkės, režimo) būtinybė. Suplanuota diena turi padėti vaikams suvokti, jog nustatytu metu reikės atidėti į šoną mėgstamus žaislus ar užsiėmimus ir sutelkti dėmesį į mokymąsi. Dienos planas primins vaikams, kad jų gyvenime yra ir pareigų, ir malonumų. Tam, kad dienos planas nebūtų vienkartinis, siūlau sudaryti jį kartu su vaikais.
Tad mano pirmoji nuotolinio ugdymo pamoka prasidės nuo klasės dienos planavimo. Šiam tikslui pasinaudosiu Padlet platforma, kurioje visi galėsime dirbti vienu metu. Ši platforma bus prieinama ir tiems, kurie dėl įvairių priežasčių negalės prisijungti prie bendros veiklos. Platformos dėka vaikai galės ne tik pateikti savo pasiūlymus, bet ir balsavimu įvertinti vienas kito idėjas. Iš daugiausiai balsų surinkusių pasiūlymų bus sudarytas bendras klasės dienos planas.
Kad mano mokiniai suprastų dienos plano reikalingumą, parengiau garso reportažą. Dalinuosi juo, galvodama, kad kažkam gal tiks originalas, kažkas gal pasinaudos jo fragmentais, kažkuriam gal patiks pati idėja.
Mokytis planuoti dieną, išsiaiškinti, kokiu dienos režimu gyvena vaikai, įtvirtinti dienos veiklų pavadinimus padės užduotys, skirtos dirbti kompiuteriu ir be jo.
„Dienos plano paveikslėlių kortelės“
„Dienos plano žodžių kortelės“
Užduotys internete:
„Mano klasės darbo planas (1)“
„Mano klasės darbo planas (2)“
„Mano klasės darbo planas (3)“
Daugiau apie vaikų dienotvarkę karantino metu skaitykite Paramos vaikams centro puslapyje.
Daugiau įrašų apie nuotolinį mokymą(si):