Paskelbta Specialistams ir tėvams, Tai įdomu

Vieša informacija – grobis sukčiams!

Milijonai žmonių visame pasaulyje socialiniuose tinkluose „Facebook“, „Myspace“, „Twiter“ dalijasi nuotraukomis, mėgstamiausiomis dainomis ir kitomis asmeninio gyvenimo detalėmis. Vis dėlto dažnai nė nesusimąsto, kad šia informacija gali lengvai pasinaudoti visokio plauko niekšeliai. Taigi, būkite atsargesni ir virtualioje erdvėje visko neatskleiskite, nes tai gali būti kaipmat panaudota prieš jus.

  • Namų adreso. „Ponemon“ institute (JAV) atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad žmonės, skelbiantys savo namų adresą socialiniuose tinkluose, dažniau apiplėšiami tiek namuose, tiek gatvėje. Ir kuo gi stebėtis, jei 65% informacijoje apie save pateikę namų adresą nesivargina užblokuoti šios informacijos nuo nepažįstamųjų.
  • Atostogų planų. Nėra geresnio būdo pasikviesti į svečius vagis nei visiems iškilmingai pranešti „Facebook‘e“, kad išvykstate atostogauti. O jei dar nurodysite, kada tiksliai pakyla ir nusileidžia jūsų lėktuvas, iš dėkingumo ilgapirščiai gal net nesuvers bent vieno jūsų kambario.
  • Slaptažodžių. Sakysite, jog nesate tokie kvaili, kad viešai skelbtumėte savo banko kortelių ar elektroninio pašto slaptažodžius? Bet nepamirškite, kad elektroninei bankininkystei ir kitoms operacijoms internetu naudojama daugybė saugumo klausimų. Pavyzdžiui, kokia jūsų mamos mergautinė pavardė, koks jūsų mylimo gyvūno vardas ir pan. Esate paminėjusi atsakymus į šiuos klausimus savo „Facebook‘o“ puslapyje? Jei taip, sukčiams itin palengvinate jų darbelius.
  • Teisybės. Liaudies patarlė „tyla ─ gera byla“ galioja kalbant ir apie atvirą nuomonės išsakymą darbo, mokesčių ar pažiūrų į tam tikrus žmones ar dalykus klausimais. Daugelis darbdavių, prieš priimdami į darbą pasirinktą žmogų, apžiūri jo profilius socialiniuose tinkluose, paskaito pasisakymus diskusijose. Paskaičiuota, kad pernai JAV beveik 8% įmonių vadovų atleido savo darbuotojus būtent dėl atvirų, drąsių, bet, deja, netinkamų pareiškimų virtualioje erdvėje.   

„Ji“ 2011-06

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.