Paskelbta Logopedams, Metodinės priemonės, Įvairūs

„PAKVAIŠUSI ŠEIMYNĖLĖ“

     Neseniai internete atradau žaidimą, kurio pirmoji, tiesa nespalvota, versija išleista 1930 metais! Žaidimą sudaro 4 didelės šeimos narių veidų nuotraukos ir 48 kortelės su teigiamas ir neigiamas emocijas vaizduojančiomis veido dalimis. Šio žaidimo taisyklės panašios kaip visų tradicinių Loto ar Bingo žaidimų – iš užverstų kortelių krūvos traukti po vieną kortelę ir sudėlioti žmogaus veidą. Žaidimo intriga – veidas turi būti laimingas. Greičiausiai žmogaus veidą sudėjęs žaidėjas gauna 5 taškus. Tada kortelės vėl dedamos į krūvą, gerai išmaišomos ir pradedamas kitas žaidimo ratas.

     Tačiau šis reportažas skirtas ne seno žaidimo reklamavimui, bet naujam jo pritaikymui ugdymo procese. Iš pradžių galvojau, kad kokybiškos nuotraukos padės žaismingai mokyti vaikus pažinti ir pavadinti veido dalis, emocijas ir jausmus. Tačiau netrukus supratau, kad tai puiki priemonė, leisianti pakeisti pamokos refleksijai naudojamus kiek pabodusius emocijų veidukus. Dėliodami pasirinktus veidus mokiniai gali parodyti, kaip jaučiasi po atliktos užduoties; šypsena, nuoboduliu ar išgąsčiu įvertinti pamoką, išreikšti nuomonę apie savo ir (ar) draugų darbą. Trumpas žaidimas su nevalingai šypseną sukeliančiomis veido grimasomis tinka ir pamokos pradžioje prireikus nuraminti pernelyg įsiaudrinusius, suaktyvinti dar neatsibudusius ar jau pavargusius vaikus.

Na, o po pamokų galima pasinaudoti 20 amžiaus pradžioje sukurtomis žaidimo taisyklėmis ir išsiaiškinti, kam geriausiai sekasi ieškoti laimės ir teigiamų emocijų 😀

 

 

 

Vienas komentaras “„PAKVAIŠUSI ŠEIMYNĖLĖ“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.