Paskelbta Specialistams ir tėvams

Apie ateities mokyklas

Šiandien vienas po kito pasirodė du straipsniai, analizuojantys šių dienų mokyklos problemas ir pristatantys ateities 17361491-child-with-booksmokyklų vizijas.

Vilijos Andrulevičiūtės reportaže „Ateities mokykla: žinoti nebūtina, reikia mokėti googlinti?“ nedrąsiai užsimenama, kad  ateityje gal reikėtų pasinaudoti Suomijos švietimo sistemos pavyzdžiu. Švietimo konsultantas Aurimas Ražanauskas žada, kad po dešimties metų vaikai nebebus apkraunami sausais faktais. Atlikdami praktines užduotis, kurdami bei dalyvaudami įvairiuose projektuose, mokiniai bus mokomi patys susirasti reikiamos informacijos. Tačiau ekonomistė Aušra Maldeikienė abejoja, ar visi sugebės ir ar norės pasinaudoti jiems suteikta galimybe savarankiškai ieškoti, kurti bei priimti sprendimus.

Austėjos Landsbergienės straipsnis „Mokslo metai baigėsi. Tegyvuoja mokslo metai!“ – puiki galimybė į(si)vertinti savo darbą ir nu(si)brėžti ateinančių mokslo metų darbo gaires taip, kad mokiniai neskaičiuotų, kiek minučių liko iki išsvajotos pertraukos, o jų tėveliai lankytųsi mokykloje ne tik gavę kvietimą į susirinkimą, bet norėdami susitikti, pabendrauti ir pasižvalgyti po antruosius savo atžalų namus.

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.