Paskelbta Naujienos

ŠVARI KALBA – ŠVARI GALVA

     Šių metų pradžia lietuvių kalbos konkursų mėgėjams neleidžia atsikvėpti. Vasario 23 dieną atidavęs konkursosvarikalba „Kalbų kengūra 2015“ užduočių lapą, šeštokas Faustas Simaitis sėdo prie kompiuterio, kadangi jam dar reikėjo atlikti konkurso „Švari kalba – švari galva“ testo užduotis.

     Aštuntokei Veronikai Michailovai labiau pasisekė, nes mergaitė galėjo pailsėti ir antrojo konkurso užduotis atlikti kitą dieną. Kadangi konkursas „Švari kalba – švari galva“ yra nemokamas, norinčių išbandyti savo jėgas visada būna daugiau. Pasiryžusių jame dalyvauti buvo net septynetas, tačiau tradiciškai tuo metų laiku siaučiantis gripas užkirto kelią į konkursą net trims mokiniams. Likusieji – jau minėti Veronika ir Faustas, aštuntokės Vitalija Masyanova ir Greta Šlevinskytė – atsakė į 25 testo klausimus ir, iš karto sužinoję rezultatus, galėjo pasitikrinti savo žinias bei gebėjimus.

     Gaila, kad organizatoriai, žinodami, jog vasarį ir kovą šalyje padidėja sergamumas, kad dažnai mokyklose skelbiamos su šia priežastimi susijusios papildomos atostogos, yra tokie nelankstūs. Stebina ir tai, kad konkursų datos dubliuojasi – šiuo metu vyksta ir trečias konkursas – „Olympis 2015“. Tiesa, šio konkurso taisyklės yra geresnės, nes leidžia patiems mokiniams bei juos ugdantiems mokytojams pasirinkti patogų užduočių atlikimo laiką bei papildomai registruotis į naujus konkursus.

     Kažin, ar bėgimas iš vieno konkurso į kitą nesumažina vaikų domėjimosi jais, ar neatima iš mokinių galimybės pajusti varžymosi džiaugsmo, ar dalyvaujant keliuose konkursuose per dieną nenukenčia vaikų rezultatai?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.