Paskelbta Naudingos nuorodos, Specialistams ir tėvams

Lankstinukai, brošiūra ir bloknotas apie elektronines patyčias ir saugumą internete!

19255080-vector-internet-marketing-concept--abstract-background-with-globe-and-iconsemokykla.lt naujienos

   Kartu su didėjančiu informacinių technologijų naudojimu, auga ir elektroninių patyčių paplitimas. Elektroninių patyčių pasekmės dažnai būna labai sunkios, nes virtualios patyčios greitai plinta, o jų plitimas yra sunkiai kontroliuojamas, todėl elektroninių patyčių problema tampa vis aktualesnė tiek Lietuvoje, tiek kitose šalyse.

   Vaikų linija, įgyvendindama projektą „Elektroninių patyčių prevencija Lietuvoje“, išleido lankstinukus apie elektronines patyčias, skirtus vaikams ir suaugusiems. Juose yra pateikta pagrindinė informacija apie tai, kas yra elektroninės patyčios ir kaip reikėtų elgtis su jomis susidūrus. Aprašomos rekomendacijos vaikams, kurie patiria elektronines patyčias ar jas stebi. Taip pat lankstinukuose yra pateikiami žingsniai, kurių gali imtis suaugusieji, t.y. tėvai ar ugdymo įstaigų darbuotojai, sužinoję apie vykstančias elektronines patyčias.

   Asociacija „Langas į ateitį“, bendradarbiaudama su Švietimo informacinių technologijų centru, išleido sąsiuvinį „2012/2013 metų užrašai“ ir brošiūrą „Facebook‘as ir tavo privatumas“. Sąsiuvinio lapus skiria standesnio popieriaus iliustruoti skirtukai su bendraisiais saugesnio interneto patarimais ir pagrindinėmis taisyklėmis. Paprastai ir spalvingai perteikiami paaiškinimai, kaip kasdien saugiai elgtis internete. Brošiūra – tai leidinukas apie saugumo pagrindines taisykles ir nustatymus „Facebook“ socialiniame tinkle. Jis skirtas jaunimui nuo 13 m. ir vyresniems socialinio tinklo „Facebook“ vartotojams. Leidinyje praktiškai parodyta, kaip pasirinkti šio socialinio tinklo saugesnius nustatymus, paaiškinta, kas gali nutikti, jei nustatymai bus parinkti netinkamai. 

Lankstinukus, brošiūrą ar bloknotą pdf formatu perskaityti ar atsisiųsti galima puslapio www.draugiskasinternetas.lt skiltyse „Jaunimui“ ir „Tėvams“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.